Logo UT-HPRZEDMIOT: ĆWICZENIA TERENOWE I TARGI TURYSTYCZNE

:: WYJAZD STUDENTÓW NA WARSZAWSKIE TARGI TURYSTYCZNE "PODRÓŻE"

W dniach 16-18 listopada 2012 roku firma Murator EXPO zorganizowała na terenach wystawowych Stadionu Narodowego w Warszawie I edycję targów turystycznych "Podróże". W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 100 wystawców, zarówno polskich, jak i z innych krajów, takich jak: Słowacja, Egipt, Maroko, Dominikana, Jamajka.

targi_podroze 1

W mglisty piątkowy poranek przed rozkopanym dworcem kolejowym w Radomiu zgromadzili się niemal wszyscy studenci III roku filologii angielskiej, specjalizacja turystyczna. Cel wyjazdu był podwójny: uczestnictwo w targach turystycznych, ale również zobaczenie na własne oczy Stadionu Narodowego, chyba najpiękniejszego i najnowocześniejszego obiektu sportowego w Polsce. Wyjazd, choć z inicjatywy prowadzącego zajęcia prof. Grzegorza Kiedrowicza, był w całości zorganizowany przez samych studentów (zakup kolejowego biletu zbiorowego, ubezpieczenia, zgłoszenie władzom Wydziału i organizatorom targów, co umożliwiło bezpłatne zwiedzania). Po blisko dwóch i pół godzinach jazdy pociągiem, wysiedliśmy na stacji kolejowej Warszawa Stadion, która w związku z EURO 2012 otrzymała nowy wystrój. Po kilkunastominutowym spacerze, podziwiając Stadion Narodowy, dotarliśmy na miejsce imprezy. Oczywiście zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia zarówno przed, jak i wewnątrz stadionu, a także na samych targach.

targi_podroze 2

targi_podroze 3

targi_podroze 4

Po ponad godzinnym zwiedzaniu poszczególnych stoisk, uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu targów, które miało miejsce w sali Barcelona. Okazuje się, że Stadion Narodowy przystosowany jest do organizacji tego typu imprez, gdyż dysponuje wieloma takimi salami, a także obiektami gastronomicznymi.

targi_podroze 9

targi_podroze 10

targi_podroze 5

Jedną z najciekawszych „twarzy” Warszawskich Targów Turystycznych „PODRÓŻE” był Wojciech Fortuna, człowiek-legenda polskich sportów zimowych, sensacyjny złoty medalista w skokach narciarskich Igrzysk Olimpijskich w Sapporo w 1972 roku. Pan Wojciech Fortuna obecnie mieszka na Suwalszczyźnie i na targach promował właśnie ten region.

targi_podroze 1

targi_podroze 1

Po blisko czterech godzinach intensywnego i ciekawego zwiedzania udaliśmy się na dworzec kolejowy Warszawa Stadion, skąd pociągiem dotarliśmy do domów.

targi_podroze 11

Nasze bagaże zawierały wiele ciekawych folderów i katalogów firm turystycznych, a nasze głowy były i są pełne chęci i nadziei na zwiedzanie najpiękniejszych zakątków, zarówno naszego kraju, jak i całego świata.

Technologia informacyjna w turystyce i rekreacji

Teoria i praktyka informatycznego przygotowania nauczycieli

Technologia informacyjna w nauczaniu języków obcych

Informatyka w dobie XXI wieku

Informatyka w dobie XXI wieku

Informatyka w dobie XXI wieku


© 2010 ZAKŁAD EDUKACJI INFORMATYCZNO-MEDIALNEJ --- Kontakt: empytlak [at] gmail.com